Ul. Szafera 190, Szczecin

Wejście obok sklepu żabka

+ 48 786 406 701

kontakt@cme.szczecin.pl

Usuwanie zmarszczek botoksem Szczecin

Usuwanie zmarszczek botoksem w Szczecinie: CME, ul. Szafera 190, 71-245 Szczecin, Telefon: 786 406 701.

Jeśli szukasz specjalistów – nie szukaj dalej!

Czym jest botoks i jak działa na zmarszczki?

Botoks to preparat, który jest wstrzykiwany w skórę w celu rozluźnienia mięśni twarzy, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek. Botoks działa tylko na zmarszczki mimiczne, czyli takie, które pojawiają się na skutek skurczów mięśni twarzy.

Rodzaje zmarszczek, które można usunąć za pomocą botoksu

Za pomocą botoksu można usunąć tzw. „lwie zmarszczki” czyli zmarszczki na czole, zmarszczki między brwiami oraz zmarszczki wokół oczu.

Przebieg zabiegu z użyciem botoksu

Zabieg z użyciem botoksu jest szybki i nieinwazyjny. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje botoks za pomocą cienkiej igły w wybrane przez pacjenta miejsca na twarzy. Zabieg trwa około 15-30 minut i pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności od razu po zabiegu.

Efekty zabiegu z użyciem botoksu

Efekty zabiegu z użyciem botoksu pojawiają się po około 2-7 dniach i utrzymują się przez około 3-6 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem botoksu

Zabieg z użyciem botoksu nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Nie powinny również poddawać się zabiegowi osoby z chorobami układu nerwowego oraz z nadwrażliwością na składniki preparatu.

Rekonwalescencja po zabiegu z użyciem botoksu

Po zabiegu z użyciem botoksu pacjent może odczuwać lekki obrzęk lub zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia. Zaleca się unikanie wysiłku fizycznego oraz sauny przez kilka