Ul. Szafera 190, Szczecin

Wejście obok sklepu żabka

Toksyna botulinowa – Botox Szczecin

Usuwanie zmarszczek botoksem w Szczecinie: CME, ul. Szafera 190, 71-245 Szczecin, Telefon: 786 406 701.

Jeśli szukasz specjalistów – nie szukaj dalej!

Przebieg zabiegu z użyciem botoksu

Zabieg z użyciem botoksu jest szybki i nieinwazyjny. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje botoks za pomocą cienkiej igły w wybrane przez pacjenta miejsca na twarzy. Zabieg trwa około 15-30 minut i pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności od razu po zabiegu. Przed dokonaniem zabiegu specjalista dokładnie oczyszcza skórę i dokonuje identyfikacji optymalnego miejsca na aplikację botoksu. Niewątpliwą zaletą tej metody wygładzania zmarszczek jest brak znaczących skutków ubocznych. Korzystając z usług doświadczonych specjalistów w tym zakresie zyskasz pewność, że zabieg będzie krótki i nie narazi Cię na silne uczucie dyskomfortu.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu z użyciem botoksu pojawiają się po około 2-7 dniach i utrzymują się przez około 3-6 miesięcy. Pomimo tego, że po kilku miesiącach działanie botoksu zanika, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powtarzać zabieg celem utrzymania jak najlepszego wyglądu skóry. Już po pierwszym zabiegu pacjent jest w stanie zauważyć satysfakcjonujące efekty w postaci znacznie gładszej skóry oraz mniej widocznych bruzd. Botoks polecamy również osobom, które z różnych względów są mocniej narażone na powstawanie zmarszczek mimicznych i chcą profilaktycznie ograniczyć ich występowanie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg z użyciem botoksu nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Nie powinny również poddawać się zabiegowi osoby z chorobami układu nerwowego oraz z nadwrażliwością na składniki preparatu. Z zabiegu warto zrezygnować także w przypadku:

  • Zaburzeń związanych z krzepliwością krwi (również w czasie leczenia opartego na lekach działających przeciwzakrzepowo)
  • Występowania stanów zapalnych w pobliżu miejsca aplikacji botoksu
  • Zażywania określonych grup antybiotyków
  • Chorób nowotworowych, serca, autoimmunologicznych

Przed podjęciem decyzji o zabiegu należy przeprowadzić rzetelną konsultację z lekarzem odpowiedzialnym za aplikację botoksu celem uniknięcia niepożądanych efektów ubocznych. W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie przeciwwskazań do zabiegu, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Rekonwalescencja

Po zabiegu z użyciem botoksu pacjent może odczuwać lekki obrzęk lub zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia. Zaleca się unikanie wysiłku fizycznego, sauny, solarium oraz opalania  przez około 7 dni. 

W trosce o prawidłowe „rozprowadzenie się” botoksu w mięśniach oraz skórze twarzy, tuż po zabiegu należy unikać pochylania głowy. Przez kilka godzin od aplikacji zaleca się utrzymywanie pozycji siedzącej. Jeśli zdecydujemy się na drzemkę, pamiętamy o zachowaniu właściwej pozycji, która uniemożliwi uciśnięcie obszarów poddanych zabiegowi. W ciągu 24 godzin od aplikacji botoksu nie wykonujmy makijażu, a także zrezygnujmy ze spożywania alkoholu oraz podróży samolotem (skoki ciśnienia mogą ograniczać działanie substancji).

Dla uzyskania w pełni zadowalających efektów kluczowe są pierwsze 2 tygodnie po zabiegu. W ciągu 14 dni od aplikacji warto zrezygnować z innych zabiegów kosmetycznych. Jeśli jednak zależy nam na ich realizacji, warto zasięgnąć konsultacji specjalisty i w miarę możliwości wykonać je pod opieką lekarza, który dokonał aplikacji botoksu. Pozwoli to uniknąć ewentualnego „konfliktu” wstrzykiwanych substancji oraz pominąć obszary objęte okresem rekonwalescencji. 

Czym jest botoks i jak działa na zmarszczki?

Botoks to preparat, który jest wstrzykiwany w skórę w celu rozluźnienia mięśni twarzy, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek. Botoks działa tylko na zmarszczki mimiczne, czyli takie, które pojawiają się na skutek skurczów mięśni twarzy.

Skuteczna redukcja zmarszczek dynamicznych za pomocą botoksu jest możliwa dzięki blokowaniu impulsów nerwowych odpowiadających za pracę mięśni twarzy. Materiał aplikuje się punktowo, a jego działanie słabnie z biegiem czasu. W celu utrzymania efektu gładkiej skóry zaleca się powtórzenie zabiegu po uprzedniej konsultacji z lekarzem. 

Cennik – botoks / toksyna botulinowa

500zł – 1 okolica
  • Korekcja zmarszczek toksyną botulinową 1 okolica: zmarszczki poziome czoła lub kurze łapki, lub lwia zmarszczka , lub zmarszczki królicze, lub zmarszczki palacza, lub uniesienie kątów ust, lub zmarszczki śmieciowe, lub brukowana broda, lub uniesienie brwi.
  •  2 okolice – 700 zł
  •  3 okolice – 900 zł
  •  kolejna okolica – 300 zł
  •  zabiegi uzupełniające (max do 3 tyg.) – 10 zł / jednostka

Rodzaje zmarszczek, które można usunąć za pomocą botoksu

Zabieg dedykowany jest wszystkim tym, którzy chcą zredukować widoczność zmarszczek mimicznych. Za pomocą botoksu można usunąć tzw. „lwie zmarszczki” czyli zmarszczki na czole, zmarszczki między brwiami oraz zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”.

Jest to również doskonałe rozwiązanie na zmarszczki zlokalizowane na szyi oraz w obszarze nosa i warg. Botoks wykazuje również działanie profilaktyczne, zapobiegając powstawaniu nieestetycznych bruzd w przyszłości.