Plastyka brzucha
Redukcja tkanki tłuszczowej oraz naciągnięcie skóry poprawiającemu wygląd brzucha i talii.
Ul. Szafera 190, Szczecin
Wejście obok sklepu żabka
kontakt@cme.szczecin.pl
+ 48 786 406 701
Róża Słoneczna
W tym artykule:
Szarmanckość u mężczyzn. Docenia ją zaledwie co piąta kobieta
Kto powinien zapłacić za randkę? Tutaj sporo się zmieniło
Miejsce na randkę? W tym zakresie niewiele się zmieniło
Randki, jak wszystkie inne zachowania społeczne się zmieniają. Wpływ mają na to różne czynniki, popkultura, media, rozwój technologii. To, jak obecnie zachowują się statystyczni randkowicze, postanowiła sprawdzić Badoo, jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych w Polsce.
Jednym ze stereotypów jest szarmanckość mężczyzn. Utrwalany jest on w filmach, serialach, książka czy prasie kobiecej.
Jak jest naprawdę?
Wyniki badań przeprowadzonych przez aplikację Badoo wskazują, że tylko jedna na pięć singielek wskazuje, że najbardziej lubi, gdy facet jest gentlemanem. Oznacza to bukiet kwiatów, najczęściej róż, na randce albo drobniejsze gesty, jak otwieranie drzwi lub podsuwanie krzesło w restauracji. Badanie pokazuje, że tylko ok. 20 procent pań ceni takie zachowanie.
Jeszcze mnie pań, bo zaledwie 6 procent, docenia takie „atrybuty” randki jak kwiaty, drobne upominki czy prawienie komplementów.
– Może chodzić o zmianę priorytetów. Singielki częściej wskazywały, że pożądają takich cech, jak” szczerość, pewność siebie i umiejętność rozbawienia. Warto odnotować, że mężczyźni oczekują od drugiej strony dokładnie tego samego – twierdzi Remy Le Fèvre, dyrektor globalny do spraw komunikacji w Badoo.
To mężczyzna zawsze powinien ponosić koszty spotkania? Coraz mniej osób ma taka opinię. Badanie pokazało, że pogląd ten podziela 23 procent mężczyzn i 19 procent kobiet. Niewiele.
Im młodsi uczestnicy badań, tym mniejsze poparcie dla stereotypu. W grupie wiekowej 18-24 lata zaledwie 9 proc. randkowiczów twierdzi, że to mężczyzna powinien płacić za randkę. W grupach 30+ uważa tak 20 procent ankietowanych, a wśród osób w wieku 45 do 54 lat ponad 30 procent.
Najwięcej osób jest za wspólnym ponoszenie kosztów. 30 procent singli dzieli rachunki po równo, a 20 procent płaci na przemian. 1/5 Polaków uważa, że powinna płacić osoba zapraszająca.
– Znaczący wpływ na te zmiany ma technologia, lepszy dostęp do edukacji i zdobywania wykształcenia, a co za tym idzie, zmiany ekonomiczne, w tym finansowa autonomia kobiet. Obecne pokolenia miały odmienne warunki dorastania, formowania własnej kariery zawodowej i życia rodzinnego, zmieniają się więc oczekiwania, potrzeby. Partner częściej może być postrzegany jako współtowarzysz niż osoba osadzona w konkretnej roli społecznej. Znacząco zmieniła się też kultura. Ruchy społeczne kładą nacisk na uprawomocnienie kobiet w sferze społecznej i zawodowej, a za tym mogą iść zmiany oczekiwań wobec mężczyzn. Romantyczne gesty, takie jak kwiaty i komplementy, kojarzą się ze starym modelem – wyniki badania komentuje Kinga Rajchel, psycholog i psychoterapeutka.
Jeśli chodzi o miejsce randki, szczególnie tej pierwszej, to niewiele się zmieniło.
Ankietowani najczęściej wskazywali:
Wśród najgorszych pomysłów na pierwsze spotkanie pojawiły się:
Jeśli chodzi o dwie ostatnie opcje, kobiety były zdecydowanie bardziej przezorne i pokazały, że wolą unikać takich miejsc, gdy idą na pierwsze spotkanie.
Zarówno w przypadku najlepszych miejsc, jak i najgorszych, można było wskazać więcej niż jedną odpowiedź.
Jak wybrać dobre miejsce na randkę? Cenną podpowiedzią mogą być preferencje zaznaczone w aplikacji randkowej.
Co to właściwie jest randka? Więcej w Wikipedii.
Niezależnie od badań analizujących zmieniających się zachowań na randce, miejsca pierwszego spotkania lub kosztów, niezmienne pozostaje wygląd, który w pewnym stopniu może decydować o randce, a także dodawać nam pewności siebie. Wszelkie niedoskonałości można skorygować. Jak? Warto zapytać lekarzy – ekpertów w Centrum Medycyny Estetycznej w Szczecinie.
Zobacz więcej na stronie Centrum Medycyny Estetycznej w Szczecinie.
Artykuł opracowano na podstawie komunikatu prasowego.
Redukcja tkanki tłuszczowej oraz naciągnięcie skóry poprawiającemu wygląd brzucha i talii.
Polega na usunięciu nadmiaru tkanki piersiowej, tłuszczu i skóry, aby zmniejszyć rozmiar piersi i poprawić ich kształt.
Zabieg poprawy owalu twarzy ma na celu ujędrnienie i ukształtowanie konturów twarzy, aby nadać jej bardziej proporcjonalny i młodszy wygląd.
Dr n. med. Norbert Czapla z państwowym egzaminem specjalisty chirurgii plastycznej.
Likwidacja zmian skórnych oznacza usuwanie lub redukcję różnego rodzaju zmian na skórze, takich jak znamiona, pieprzyki, brodawki itp.
Stale podnosimy swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach, zjazdach, aby zapewnić swoim Pacjentom jak największy komfort i bezpieczeństwo w czasie wykonywanych zabiegów!
+ 48 786 406 701
kontakt@cme.szczecin.pl
ul. Szafera 190, Szczecin
Wejście obok sklepu żabka
Zapisz się aby być na bieżąco!