Ul. Szafera 190, Szczecin

Wejście obok sklepu żabka

kontakt@cme.szczecin.pl

+ 48 786 406 701

Zmienia się sposób randkowania. Nadal ważny jest jednak wygląd, a tu z pomocą może przyjść medycyna estetyczna

Róża Słoneczna

Randki w trzeciej dekadzie XXI wieku. Pewne elementy przestały być modne. PIXABAY

W tym artykule:

Szarmanckość u mężczyzn. Docenia ją zaledwie co piąta kobieta

Kto powinien zapłacić za randkę? Tutaj sporo się zmieniło

Miejsce na randkę? W tym zakresie niewiele się zmieniło

Szarmanckość u mężczyzn. Docenia ją zaledwie co piąta kobieta

Randki, jak wszystkie inne zachowania społeczne się  zmieniają. Wpływ mają na to różne czynniki, popkultura, media, rozwój technologii. To, jak obecnie zachowują się statystyczni randkowicze, postanowiła sprawdzić Badoo, jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych w Polsce.

Jednym ze stereotypów jest szarmanckość mężczyzn. Utrwalany jest on w filmach, serialach, książka czy prasie kobiecej.

Jak jest naprawdę?

Wyniki badań przeprowadzonych przez aplikację Badoo wskazują, że tylko jedna na pięć singielek wskazuje, że najbardziej lubi, gdy facet jest gentlemanem. Oznacza to bukiet kwiatów, najczęściej róż, na randce albo drobniejsze gesty, jak otwieranie drzwi lub podsuwanie krzesło w restauracji. Badanie pokazuje, że tylko ok. 20 procent pań ceni takie zachowanie.

Jeszcze mnie pań, bo zaledwie 6 procent, docenia takie „atrybuty” randki jak kwiaty, drobne upominki czy prawienie komplementów.

– Może chodzić o zmianę priorytetów. Singielki częściej wskazywały, że pożądają takich cech, jak” szczerość, pewność siebie i umiejętność rozbawienia. Warto odnotować, że mężczyźni oczekują od drugiej strony dokładnie tego samego – twierdzi Remy Le Fèvre, dyrektor globalny do spraw komunikacji w Badoo. 

 

Kobiety doceniają u mężczyzn umiejętność rozbawienia. To samo ceną u pań panowie. PIXABAY

Kto powinien zapłacić za randkę? Tutaj sporo się zmieniło

To mężczyzna zawsze powinien ponosić koszty spotkania? Coraz mniej osób ma taka opinię. Badanie pokazało, że pogląd ten podziela 23 procent mężczyzn i 19 procent kobiet. Niewiele.

Im młodsi uczestnicy badań, tym mniejsze poparcie dla stereotypu. W grupie wiekowej 18-24 lata zaledwie 9 proc. randkowiczów twierdzi, że to mężczyzna powinien płacić za randkę. W grupach 30+ uważa tak 20 procent ankietowanych, a wśród osób w wieku 45 do 54 lat ponad 30 procent.

Najwięcej osób jest za wspólnym ponoszenie kosztów. 30 procent singli dzieli rachunki po równo, a 20 procent płaci na przemian. 1/5 Polaków uważa, że powinna płacić osoba zapraszająca.

– Znaczący wpływ na te zmiany ma technologia, lepszy dostęp do edukacji i zdobywania wykształcenia, a co za tym idzie, zmiany ekonomiczne, w tym finansowa autonomia kobiet. Obecne pokolenia miały odmienne warunki dorastania, formowania własnej kariery zawodowej i życia rodzinnego, zmieniają się więc oczekiwania, potrzeby. Partner częściej może być postrzegany jako współtowarzysz niż osoba osadzona w konkretnej roli społecznej. Znacząco zmieniła się też kultura. Ruchy społeczne kładą nacisk na uprawomocnienie kobiet w sferze społecznej i zawodowej, a za tym mogą iść zmiany oczekiwań wobec mężczyzn. Romantyczne gesty, takie jak kwiaty i komplementy, kojarzą się ze starym modelem – wyniki badania komentuje Kinga Rajchel, psycholog i psychoterapeutka.

Kto powinien płacić za randkę? Trendy w tym zakresie się zmieniły. PIXABAY

Miejsce na randkę? W tym zakresie niewiele się zmieniło

Jeśli chodzi o miejsce randki, szczególnie tej pierwszej, to niewiele się zmieniło.

Ankietowani najczęściej wskazywali:

  • kawiarnie (57 procent badanych tak stwierdziło),
  • restauracje (52 procent),
  • spacery po parku (50 procent).
  •  

Wśród najgorszych pomysłów na pierwsze spotkanie pojawiły się:

  • imprezy rodzinne (42 procent),
  • kluby nocne (28 procent),
  • zaproszenie do mieszkania (28 procent).

Jeśli chodzi o dwie ostatnie opcje, kobiety były zdecydowanie bardziej przezorne i pokazały, że wolą unikać takich miejsc, gdy idą na pierwsze spotkanie.

Zarówno w przypadku najlepszych miejsc, jak i najgorszych, można było wskazać więcej niż jedną odpowiedź.

Jak wybrać dobre miejsce na randkę? Cenną podpowiedzią mogą być preferencje zaznaczone w aplikacji randkowej.

Co to właściwie jest randka? Więcej w Wikipedii.

Wygląd nadal jest bardzo ważny. Z pomocą może przyjść medycyna estetyczna

Niezależnie od badań analizujących zmieniających się zachowań na randce, miejsca pierwszego spotkania lub kosztów, niezmienne pozostaje wygląd, który w pewnym stopniu może decydować o randce, a także dodawać nam pewności siebie. Wszelkie niedoskonałości można skorygować. Jak? Warto zapytać lekarzy – ekpertów w Centrum Medycyny Estetycznej w Szczecinie.

Zobacz więcej na stronie Centrum Medycyny Estetycznej w Szczecinie.

Artykuł opracowano na podstawie komunikatu prasowego.

Więcej artykułów

Nasza firma

Stale podnosimy swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach, zjazdach, aby zapewnić swoim Pacjentom jak największy komfort i bezpieczeństwo w czasie wykonywanych zabiegów!

+ 48 786 406 701

kontakt@cme.szczecin.pl

Traf do nas

ul. Szafera 190, Szczecin

Wejście obok sklepu żabka

Newsletter

Zapisz się aby być na bieżąco!